Zespół Szkół w Gorzycach Aktualności

1 0

Europejska Szkoła z Gorzyc

„Europejska szkoła” – to określenie najbardziej pasuje, biorąc pod uwagę szkoły z powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. W ciągu czterech lat w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius”...

SAMSUNG CSC 0

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół w Gorzycach w drugim tygodniu nauki odbyło się „ślubowanie klas pierwszych”. 95 uczniów w obecności nauczycieli i rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie przystąpiono do rywalizacji w...

ncz5 0

Narodowe Czytanie ,,Quo vadis’’

Narodowe Czytanie ,,Quo vadis’’ H.Sienkiewicza w Gorzycach. ,,(…)w całej literaturze świata nie ma takiej wizji świata starożytnego jak w ,,Quo vadis’’. T.Zieliński 3 września 2016r.odbyła się już piąta edycja akcji Narodowe Czytanie. Wyboru lektury...

14384245_10207223100644381_939352604_n 0

III edycja ,,Gorzyckiej Piątki’’

4 września miała miejsce III edycja ,,Gorzyckiej Piątki’’ zorganizowana przez Gminny Lekkoatletyczny Klub Sportowy ,,Sprint’’ Gorzyce. We wszystkich biegach wzięło udział blisko pół tysiąca osób, w tym 330 dorosłych biegaczy w starcie głównym. Gościem...

SAMSUNG CSC 0

Święto Zespołu Szkół w Gorzycach

  W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. Józefa Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w...

SAMSUNG CSC

Nagrody dla najlepszych !!!

   Rower o wartości 1399 zł. – to nagroda dla najlepszego pierwszoklasisty Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. Otrzymał ją Dominik Baltyzar – uczeń klasy pierwszej technikum mechanicznego. Nagrodę ufundowała firma „TIP – TOP” ze...

lato-logo-2016

Zakończenie roku szkolnego

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016: piątek 24 czerwca godzina 9.30 (sala gimnastyczna). Zakończenie porzedza Msza Święta w kościele w Gorzycach o godzinie 8.00.

SAMSUNG CSC

Piąty dzień wymiany uczniów na Litwie

Piąty dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z panią psycholog. Tym razem uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących poczucia własnej wartości. Pracowaliśmy w grupach ucząc się jak pokonać nieśmiałość, jak wyrażać nasze emocje i stany, jak pracuje nasz mózg...

SAMSUNG CSC

Czwarty dzień wymiany uczniów na Litwie

Czwartego dnia uczyliśmy naszych partnerów robić tulipany z origami i ramki na zdjęcia z makaronów. Spotkaliśmy się z psychologiem i omawialiśmy kwestię uczuć i emocji, dowiedzieliśmy się jak pracuje nasz mózg. Obejrzeliśmy film ”...

SAMSUNG CSC

Trzeci dzień wymiany uczniów na Litwie

Film  „Cyberbully”  dotyczący przemocy, prześladowania i wymuszania rozpoczął kolejny dzień. Po nim uczniowie brali czynny udział w dyskusji, chętnie wymieniali się swoimi własnymi pomysłami, które wykorzystają do stworzenia swojego własnego filmu pod koniec pobytu...