Zespół Szkół w Gorzycach Aktualności

dsc_0025 0

WYSTAWA DOTYCZĄCA OBOZU ŚMIERCI –AUSCHWITZ .

,,Mów całą prawdę , jacyśmy byli , mów ,do czego nas doprowadzono’’. 11 października 2016 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wernisażu niecodziennej  wystawy pt. ,,Niemiecki Nazistowski Obóz Śmierci Konzentrationslager Auschwitz’’zorganizowanej przez...

SAMSUNG CSC 0

Dzień Nauczyciela

W dniu 13 października 2016r. w Zespole Szkół w Gorzycach odbyła się uroczysta akademia z okazji „ Dnia Komisji Edukacji Narodowej”. Uczniowie klasy pierwszej technikum informatycznego i mechatronicznego pod opieką Pani Magdaleny Motas –...

14324451_1094049997354050_311033052258709021_o 0

MALARSTWO ELŻBIETY BOUKOURBANE – UCZTA DLA DUCHA.

,,Rysować mogę W mowie się plątam Sercem szukam ciszy W ciszy odnajduję wieczność .’’ Uczniowie klas pierwszych w ramach lekcji wiedzy o kulturze mieli możliwość uczestniczenia w wystawie malarstwa Elżbiety Boukourbane. Malarka ,rzeźbiarka ,...

dsc_0722-2 0

Wycieczka dla najlepszych

Wycieczka do Zakopanego dla najlepszych uczniów W dniach 29-30  września 2016 r. odbyła się wycieczka do Zakopanego dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach. Brali w niej udział uczniowie, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen...

Old Town in Sandomierz, Poland 0

Wycieczka do Sandomierza

25 września 2016r. uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach, a zarazem wychowankowie internatu wraz z wychowawczynią  p. Anną Pukanty  uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Sandomierza.Był to ich pierwszy wyjazd od czasu pobytu  w Polsce, gdyż...

1 0

Europejska Szkoła z Gorzyc

„Europejska szkoła” – to określenie najbardziej pasuje, biorąc pod uwagę szkoły z powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzycach. W ciągu czterech lat w ramach programu międzynarodowej wymiany młodzieży „Comenius”...

SAMSUNG CSC 0

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Zgodnie z tradycją Zespołu Szkół w Gorzycach w drugim tygodniu nauki odbyło się „ślubowanie klas pierwszych”. 95 uczniów w obecności nauczycieli i rodziców złożyło ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie przystąpiono do rywalizacji w...

ncz5 0

Narodowe Czytanie ,,Quo vadis’’

Narodowe Czytanie ,,Quo vadis’’ H.Sienkiewicza w Gorzycach. ,,(…)w całej literaturze świata nie ma takiej wizji świata starożytnego jak w ,,Quo vadis’’. T.Zieliński 3 września 2016r.odbyła się już piąta edycja akcji Narodowe Czytanie. Wyboru lektury...

14384245_10207223100644381_939352604_n 0

III edycja ,,Gorzyckiej Piątki’’

4 września miała miejsce III edycja ,,Gorzyckiej Piątki’’ zorganizowana przez Gminny Lekkoatletyczny Klub Sportowy ,,Sprint’’ Gorzyce. We wszystkich biegach wzięło udział blisko pół tysiąca osób, w tym 330 dorosłych biegaczy w starcie głównym. Gościem...